Каталог

Деякі факти створення джинс або через століття

Деякі факти створення джинс або через століття

Через століття. Історія створення джинс.

З малих років в гардеробі сучасної людини з'являються джинси, і з кожним роком купуються нові, адже вони стають все більш актуальними. Це не дивно, з ними можна придумати масу образів, і відвідати в них будь-який захід!

Але хто ж ця людина, що перший винайшов цю невід'ємну частину гардероба. А почалося все ще дуже давно, починаючи з 16 століття! Ось вам трохи фактів.

У Генуї створюють тканину, що складається з бавовни, льону і вовни, нитки перепліталися саржевим і діагональним переплетенням. Використовували цей матеріал для виготовлення матроської і робочого одягу, саме вона служить попередницею деніму.

У 17 столітті у Франції починають проводити грубе саржу, яка виготовлялася з бавовни.

У 18 столітті в Англії починають виготовляти бавовняну саржу, а називають її денимом, правда цей матеріал значно відрізняється від сучасного.

У Генуї на початку 19 століття починають випускати сині штани з грубої тканини, які виготовлялися для військових.

Одна текстильна американська компанія в 1831 році починає виробляти денім, цей варіант вже схожий з сучасним. В цей час в США набирає популярність робочі штани виготовлені з грубуватого бавовни.

У 1851 році в США іммігрує Леві Страусс, через два роки він відкриває магазин спеціалізується на текстильних речах, а компотами в основному були золотошукачі.

До речі, в наш час, його компанія Levi's одна з популярних в світі!

У 1865 році Адольф фон Байєр винаходить синтетичний барвник індиго, в подальшому він використовується для фарбування деніму, але до цього, денім змінював колір завдяки натуральному індиго.

У 1873 році кравець Джейкоб Девіс і Леві Страус отримали патент на штани, укріплені клепками, тобто джинси. Виробляли їх з деніму синього кольору.

В кінці 19 століття джинси стають дуже популярними у залізничників, ковбоїв і шахтарів. У ті часи у джинс ззаду був тільки один кишеню, а також були гудзики для підтяжок.

На початку 20 століття виробники деніму почали використовувати синтетичний індиго, на чоловічих джинсах з'являються петлі для ременя, випускаються перші джинси з ширінкою на блискавки.

У 30-і роки люди почали розглядати джинси не тільки як робочий одяг, цьому посприяли фільми з ковбойському тематикою.

У 34-му році з'явилися перші жіночі джинси.

У другій половині 20-го століття джинсова мода починає поширюватися по всьому світу, з'являється різні моделі, в СРСР були модні «варенки» завдяки своїй цікавою забарвленням.

Джинси винаходили поступово, з кожним роком стаючи все більш вдосконалені. Найперша компанія випустила джинси - Levi's, яка з кожним роком стає все популярнішим.

Коментарі
Схожі статті
13.06.2021
Історія створення джинсов Levis
Історія створення джинсов Levis
Джинсовий одяг стала однією з найбільш затребуваних у світі. Практичність, якість, несучість, підходить для всіх випадків в житті. Коротка історія створення та значущі події - Levi's..
13.06.2021
Які бувають чоловічі джинси або трохи про типи крою
Які бувають чоловічі джинси або трохи про типи крою
Джинси бувають різними, не тільки в кольорах, а також кроях, фасонах. Рвані, прямі, завужені, широкі, укорочені - це не повний перелік якими бувають чоловічі джинси. Трохи докладніше ми розповімо Вам в нашому блозі, якими все ж вони бувають і чим від..
21.06.2021
Вибираємо чоловічі джинси на зиму
Вибираємо чоловічі джинси на зиму
Як вибрати чоловічі джинси на зиму? Це питання задаєш собі кожен рік. Який крій краще? На флісі або байці? Від усіх цих питань обертом голова, але одне точно, взимку бажано носити джинси на флісі, якщо ти довго буваєш на вулиці, тільки утеплені джинс..